Tops Knives TPSE105C: Steel Eagle Hunter Point Saw
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
01
quantity
Product details
Category
9.75" (24.77cm) overall. 5" (12.7cm) black traction coated sawback 1095HC steel Hunter's point blade. Black linen micarta handle. Full tang. Lanyard hole. Black Kydex belt sheath. Bulk packed.
  • Recommended Uses For Product- Hunting, Fishing, Survival, Camping
  • Brand- TOPS Knives
  • Age range (Description)- Adult
  • Special Features- Full Tang, Durability
  • Included Components- Knife, Sheath, Sticker, TOPS Catalog, Knife oil
  • Blade Finish- Black Traction Coating
  • Handle Material- Black Linen Micarta
  • Blade Length- 5.13" Inches
  • Overall Length- 10.50" Inches